У Львові підсвітили більшість пам’яток архітектури та храмів за найкращими світовими зразками. Дивімось і пишаймося.
Що спільного між собором Святого Юра, катедрою, Ратушею та кам’яницею Шольц Вольфовичів у Львові? Окрім того, що мова про пам’ятки архітектури, перелічені об’єкти, мають також спільне високоякісне архітектурне освітлення, зроблене за кращими світовими зразками. За минулі вісім років Львів – чи не єдине місто в Україні, яке систематично освітлює архітектурні пам’ятки, сакральні споруди і просто цікаві об’єкти. Лише торік було підсвічено 13 споруд. Цьогоріч планують підсвітити ще 20 об’єктів.
Аби освітлення історичної частини міста в нічний час не нагадувало Діснейленд, у міськраді розробили цілу концепцію.
Віднедавна у Львові, окрім управління охорони історичного середовища, архітектурним освітленням також активно займається ЛКП “Львівсвітло”. А дотримання концепції суттєво впливає на те, що невдалі приклади архітектурного освітлення трапляються нечасто.
Загалом для кожної визначної будівлі має бути окремий варіант освітлення, який базується на загальних принципах і правилах архітектурного підсвічування. Та що важливо, має гармонійно поєднуватися з довколишнім середовищем, наголошують фахівці. Будівля має експонувати свої стильові особливості, цікаві елементи декору, але водночас не треба намагатися перетворити ніч на день, заливши все світлом. Наприклад, для пам’яток архітектури не варто використовувати кольорове світло, хіба у виняткових випадках. Важливо, аби джерела світла не були помітні на фасаді, а інсталяція не руйнувала стін. Тому часто застосовують тільки заливне світло. Це коли джерела освітлення встановлюють на дахах сусідніх будинків або на електричних опорах. У такий спосіб у Львові підсвітили катедру, церкву Святої Трійці на вул. Тершаковців та костел кларисок.
Ці деталі є дуже важливими, бо саме вони впливають на створення величного і просто красивого образу міста вночі.
Для Львова, яке стало першим в Україні містом, яке увійшло в ТОП-100 туристичних міст Європи, це особливо важливо.
Справедливо зауважити, що не кожне місто в Україні має таку концепцію і освітлює історичний центр на власний смак.
Загалом освітлення історичного середовища – це дуже кропітка і вартісна робота, яка потребує великої команди фахівців та чималих коштів. Наприклад, лише один храм обійшовся місту в 200 тисяч гривень. Більша частина грошей надходить з міського бюджету, решта – спонсорські кошти. Але краса того варта. Зрештою, дивіться самі.
Храм святих Ольги та Єлизавети. Фото: Роман Балук
Церква Зіслання Святого Духа (вул. Трильовського). Фото: Роман Балук
Собор святого Івана Хрестителя. Вулиця Зубрівська. Фото: Роман Балук
Храм Всіх Святих українського народу (вул. Миколайчука). Фото: Роман Балук
Храм святого Андрія Первозванного УГКЦ. Фото: Інститут Просвіти
Церква Святої Анни (вул. Городоцька). Фото: Інститут Просвіти
Архикатедральний Собор Святого Юра УГКЦ. Фото: ЛМР
Собор Покрову Пресвятої Богородиці ПЦУ. Фото: ЛМР
Храм святого архистратига Михаїла УГКЦ. Фото: ЛМР
Храм Вознесіння Христового. Фото: Євген Бойко
Пам’ятник королю Данилу. Фото: ЛМР
Головне фото: Роман Балук. Церква святих Ольги і Єлизавети
Дата оновлення 12/06/2020 11:24
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…