Категорії: Новини

Державний прапор України: від Стрия до Евересту

23 серпня в Україні святкують День Державного прапора. Свято встановлено указом президента України Леоніда Кучми 2004 року.

“На вшанування  багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання  поваги громадян до державних символів України постановляю установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня”, – Указ Президента України від 23.08.2004 № 987/2004.

До 2014 року День прапора відзначали лише в Києві. Святкували його 24 липня, оскільки цього дня 1990 року український стяг було піднято над будівлею столичної адміністрації.

2009 року президент України Віктор Ющенко заснував щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня в усій Україні.

Цікаві факти

А чи знаєте ви, що першим українським містом, де над будівлею міської ради на початку незалежності підняли Державний прапор, став Стрий, що на Львівщині. Сталося це 14 березня 1990 року.

Флагшток Стрийської міської ради, на якому вперше в Радянській Україні підняли синьо-жовтий прапор

24 серпня, після проголошення Акта незалежності України, народні депутати внесли синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Зараз цей стяг – в експозиції Музею новин.

Фото: uk.wikipedia.org

Над Верховною Радою України синьо-жовтий прапор було піднято 4 вересня 1991 року.

Під час Революції Гідності, а згодом і війни на сході Державний Прапор України став символом боротьби за самостійність та незалежність України, свободи її громадян та права людини.

Бойовий прапор із зони ООС

Із синьо-жовтим стягом пов’язано багато символічних подій та рекордів, які встановлюють українські патріоти. Зокрема, найбільший прапор України з квітів створили у Пироговому під Києвом 23 серпня 2016-го. Стяг на площі 15 тисяч квадратних метрів виклали з чорнобривців і петуній.

Найбільший намальований прапор України, площею 1750 квадратних метрів, можна побачити в Києві. На початку 2014 року волонтери розмалювали ділянку бетонного скосу на Оболоні, витратили на це півтонни жовтої і синьої фарби.

Фото: Олександр Яремчук

Найбільший прапор розгорнули в Покровську на Донеччині. Його площа – 2400 квадратних метрів, а важить він майже 120 кг. Це полотнище потрапило до Книги рекордів Гіннесса як найбільший державний прапор у світі.

Фото: ddk.dn.ua

23 серпня 2018 року у Дніпрі, біля Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького, встановили Державний Прапор України на флагштоку. А це відразу два національні рекорди України, які зафіксували представники Книги рекордів України: найбільший Державний Прапор України над містом (розмір полотна — 12×18 метрів, вага — 23 кілограми), найвищий флагшток з Державним Прапором України: висота — 72 метри.

Найвищий флагшток з Державним Прапором України. Фото: wikipedia.org

А найдовший прапор України (150 м) волонтери розклали на найвищій вершині Карпат — горі Говерлі 28 червня 2017 року.

Побував український стяг і на найвищих вершинах світу. 2016 року Ірина Галай – перша українка, яка підкорила Еверест, розгорнула там український прапор.

Український стяг на вершині Евересту

23 серпня 2018 року українські альпіністи-аматори встановили український прапор на горі Монблан.

Український стяг на Монблані.Фото: Андрій Рождественський
У статті 20 Конституції України вказано, що державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Більше цікавих фактів дивіться у нашому відео:

url=https://youtu.be/eWBKjkBmo9A

Читайте також: Декларація про суверенітет – предтеча незалежності

Дата оновлення 29/08/2019 10:41

Поділитись

Найсвіжіші новини

  • АКТУАЛЬНО
  • Аналітика
  • Новини

Закон 5655 як ідеальний злочин: пояснення на досвіді Туреччини

Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…

23/02/2023 11:09
  • Новини

Львів турбується про переселенців – і у форматі екскурсій також

Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…

13/04/2022 16:38
  • Аналітика
  • Новини

Київ: бліцкриг провалився

Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…

09/04/2022 12:54
  • Аналітика
  • Новини

Львів: відпочинемо після перемоги

Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…

30/03/2022 12:54
  • Аналітика
  • Новини

Сильне місто – поразка для ворога

Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…

28/03/2022 11:58
  • Аналітика

Херсон – розрив шаблону для росіян

Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…

24/03/2022 13:04