Уже до кінця тижня у Львові висадять понад 400 дерев. Роботи є плановими, однак принцип, за яким це роблять цьогоріч, інший. У департаменті містобудування кажуть: мета – не просто висадити дерева, а зробити це так, щоб вони прижилися та озеленювали міські вулиці й за п’ятдесят років згодом.
На вулицях Львова, зокрема на нещодавно відремонтованій Замарстинівський, та в Рясному-2 вже замайоріли нові дерева. За вікової категорією – це дерева-підлітки цілком працездатного віку, яким не страшне вуличне середовище, вони вже створюють тінь та є сприятливими для птахів. “Саме локальність, а не мода на деякі види була визначальною, коли обирали види саджанців. Тому вулиці Львова поповнилися липами, дубами, кленами, горобиною та іншими видами, які особливо сприятливі для міської екосистеми”, – зазначає очільниця міського управління екології департаменту містобудування Олександра Сладкова. Серед них – трохи і декоративних дерев, зокрема сакури. За словами нашої співбесідниці, вони для міста не настільки корисні, як локальні види, після періоду свого цвітіння, яке триває не так вже і довго. Тому їх доцільно висаджувати небагато і на маленьких вуличках та в скверах.
Що цікаво, у всіх районах Львова висаджуватимуть приблизно однакову кількість дерев. “Ми не женемося за рекордами. Наше завдання – якісно висадити 432 дерева, аби через 2-5 чи 40 років вони були живі й здорові”, – наголошує Олександра Сладкова.
Серед професійних озеленювачів існує правило: саджай 100-доларове дерево в 200-доларову яму. Саме тому дуже важливо не лише висадити якісний саджанець, а й висадити якісно і правильно за ним доглядати. За цим стежитимуть фірми, які виграли тендер на догляд за деревами, а також райадміністрації. “Якщо ми правильно доглядатимемо за деревом у перші 15 років, то в наступні 50 років – воно не загине, матиме правильне розташування гілок, не створюватиме проблем для елементів міської інфраструктури і повноцінно виконуватиме своє основне призначення”, – зауважила міська посадовиця.
Цьогоріч у департаменті містобудування нововведення – закупівлю саджанців стандартизували. Мова про конкретні вимоги до саджанців, технології та методики правильного догляду за рослинами. Все разом впливає на приживання рослин на новому місці після висадження. Що це означає? Те, що віднині міська рада закуповуватиме саджанці однакової відмінної якості, із належно сформованою кореневою системою, без ознак будь-яких хвороб, стандартизованого обхвату стовбуру та висоти. До речі, в інших містах такий механізм регулювання стандартів для якості саджанців лише намагаються впровадити.
Дата оновлення 06/04/2020 11:17
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…