16 січня 2014 року – день, коли парламент прийняв “диктаторські закони”.
“Закони” ухвалили з грубим порушенням регламенту й законодавчої процедури. Депутати голосували підняттям рук, без використання системи “Рада” та без обговорення. Тексти “законів” стали доступні лише після голосування.
Попри гостру критику, “закони 16 січня” президент Янукович підписав наступного дня 17 січня. Це була чергова спроба придушити Майдан.
Та закони не спинили Революцію Гідності – 19 січня мітингувальники рушили з пікетом в урядовий квартал.
За кілька днів на Грушевського загинули перші євромайданівці.
22 лютого президент Янукович утік з України.
Жодного фігуранта справи про “закони 16 січня” так і не покарали, а близько 60 нардепів повторно обралися в Раду 8 скликання.
Більше дивіться у відео “Інституту Просвіти”:
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…